ЗАТВЕРДЖЕНО
наказу Лосківської ЗОШ
І-ІІ ступенів
№ 63/01-02 від 10.09.2022
Директор _____ Олеся КОВАЛЕНКО
ІНСТРУКЦІЯ № 1.10
для працівників закладу освіти на випадок евакуації
1. Загальні положення.
1.1. Інструкція з охорони праці для працівників закладу освіти на випадок евакуації під час НС з місця укриття встановлює вимоги до безпеки діяльності для працівників ЗЗСО:
-педагогічних працівників;
- молодшого обслуговуючого персоналу.
1.2. Інструкція встановлює порядок безпечного ведення робіт педагогічними та обслуговуючими працівниками закладу освіти у приміщеннях, на території та інших місцях, де працівники виконують доручену їм роботу.
1.3. Вимоги інструкції з охорони праці є обов'язковими для виконання працівниками відповідно до Закону України "Про охорону праці" і Кодексу законів про працю України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12.05.2015 № 389-VIII.
1.4. Відповідальність за розробку і контроль за виконанням працівниками інструкції з охорони праці покладаються накерівника ЗЗСО.
1.5. Дія інструкції з охорони праці передбачає інформування працівників про умови праці та форми організації праці на час дії воєнного стану.
2. Вимоги безпеки перед початком евакуації з місця укриття
2.1. Відповідальним за початок евакуації з місця укриття є керівник закладу освіти або особа, на яку покладені обов’язки . У разі відсутності таких відповідальним є вчитель.
2.2.. Вимоги охорони праці перед початком евакуації для працівників, що задіяні в освітньому процес та знаходилися в місці укритті під час НС
- переконатися у відсутності небезпеки перед входом (виходом) з місця укриття.
2.2. Проінформувати працівників про початок евакуації.
3. Вимоги безпеки праці під час роботи.
3.1. Вимоги безпеки для працівників:
3.1.1. Відповідальному за початок евакуації візуально оцінити ступінь безпеки виходів з місця укриття.
3.1.1. У разі силового потрапляння на територію закладу підозрілих та сторонніх осіб, слідкувати їх рух, звертати увагу на дії. У разі встановлення факту залишення будь-яких предметів, що викликають підозру – інформувати керівника та силові структури.
3.1.2. Відчиняти двері на вулицю вкрай обережно. У разі виявлення дротів, ниток чи будь-яких предметів на порозі – не відчиняти двері та відійти від небезпечного місця чим подалі.
3.2. Вимоги безпеки для працівників на території закладу:
3.2.1. Перед виходом для огляду території, обстежити видимі ділянки у вікно на предмет відсутності сторонніх осіб. У разі виявлення підозрілих осіб на території закладу – не виходити на вулицю, спостерігати за діями. У разі підозри вчинення правопорушень, як то: залишення габаритних предметів (сумки, пакети, коробки) на території закладу; підозріле викидання (приховування) дрібних предметів; нанесення фарби на будівлі, споруди, огорожу, дерева; огляд приміщень та території – здійснювати фото, відео зйомку особи та її дій. Терміново попередити про ситуацію керівника.
3.2.3. Здійснювати обхід території за визначеним маршрутом.
3.2.4. Оглядати територію з метою виявлення залишених предметів.Особливу увагу звертати на віддалені від корпусів місця: відрізок території за школою, , територія за господарською будівлею напроти початкової школи,
3.2.5. Не проводити огляд території, якщо є імовірність розгортання бойових дій.
3.2.6. У разі виявлення будь-яких предметів на території закладу – не підходити до них. Інформувати керівника та силові структури.
4. Вимоги безпеки після закінчення роботи.
4.1. По завершенню чергування з охорони приміщень – передати інформацію про ситуації під час чергування працівнику, який змінює.
4.2. Не виходити з приміщень у разі виявлення на території сторонніх (військових) осіб.