Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?
Total 37 common:people_all_forms

ІНСТРУКЦІЯ № 9.1 БЖД ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД ЧАС ВИМУШЕНИХ КАНІКУЛ, ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

Date: 6 травня 2023 о 14:40, Refreshed 6 травня 2023 о 14:56

наказу Лосківської ЗОШ

І-ІІ ступенів

№ 63/01-02   від 10.09.2022

Директор _____ Олеся КОВАЛЕНКО

ІНСТРУКЦІЯ № 9.1

З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПІД ЧАС ВИМУШЕНИХ КАНІКУЛ, ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ (ОНЛАЙН) В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ

1.Загальні положення

1.1. Інструкція з безпеки здобувачів освіти під час вимушених канікул в умовах воєнного стану поширюється на всіх учасників освітнього процесу під час перебування учнів на вимушених канікулах, дистанційному навчанні  (онлайн).

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022  № 64/2022, Кодексу Цивільного захисту України, Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 26.12.2017 року  № 1669, Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України 15.08.2016, № 974.

1.3. Усі учасники освітнього процесу повинні знати:

- порядок оповіщення про дії у разі виникнення надзвичайної ситуації;

- правила поводження в укритті під час надзвичайної ситуації;

- правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати  необхідні знання й навички користування медикаментами.

2. Вимоги безпеки життєдіяльності під час вимушених канікул, дистанційного навчання (онлайн) в умовах воєнного стану

2.1. Зберігати спокій, не реагувати на провокації.

2.2. Мати при собі документи.

2.3. Знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця  проживання. Без необхідності намагатися якнайменше знаходитись поза місцем проживання та у малознайомих місцях.

2.4. При виході із приміщень, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди  цивільної оборони (сховища) дотримуватись правила правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття   укриття.

2.5. Уникати місць скупчення людей.

2.6. Не вступати у суперечки з незнайомими людьми, уникати можливих провокацій.

2.7. При появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покинути цей  район.

2.8. У разі потрапляння у район обстрілу сховатися у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ, для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо).

У разі раптового обстрілу та відсутності поблизу споруд цивільного захисту, сховища і укриття – ляжте на землю головою в бік, протилежний вибухам. Голову слід покрити руками (за наявності для прикриття голови використовувати валізу або інші речі). Не виходьте з

укриття до кінця обстрілу.

3. Вимоги безпеки життєдіяльності під час сигналу тривоги

3.1. Пам’ятати, що сирена і переривисті гудки інших сигнальних засобів

означають сигнал цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!».

У цьому разі необхідно укритися у захисних спорудах та найпростіших укриттях за сигналами цивільної оборони. Заходити до них потрібно організовано, швидко і без паніки. В укриттях зручніше розміщуватися групами (разом навчаються або мешкають в одному будинку). В кожній групі призначають старшого.

3.2. В укриття потрібно приходити зі своїми засобами індивідуального захисту органів дихання, продуктами харчування і документами. Не дозволяється приносити з собою речі громіздкі, з сильним запахом, легкозаймисті, приводити тварин. Там забороняється ходити без потреби, шуміти, курити, виходити назовні без дозволу коменданта. Всі в укриттях зобов'язані виконувати розпорядження чергового, надавати посильну допомогу хворим,

інвалідам.

3.3. Виходити з укриття дозволено тільки за командою уповноважених осіб.

4. Вимоги безпеки під час обстрілу

4.1. Дії, які можуть врятувати ваші життя під час обстрілів з різного типу зброї:

4.1.1. МІНА:

Міна має довгий та протяжний свист. Від неї рятує будь-яке заглиблення! Не треба бігти та озиратися! Падайте в найближчу ямку. На порятунок є 2-5 секунд.

4.1.2. Гаубичний снаряд:

Гаубичний снаряд звучить майже, як міна, але часу на порятунок менше. Падайте, де стоїте!

4.1.3. Град:

Град у хорошу погоду чутно з далеку. Звучить як шурхіт. Не важливо, з якої відстані стріляє - на порятунок є 14 секунд. Не панікуйте, а відразу в укриття! Град не пробиває щось  на виліт. Врятує будь-яка ямка!

4.1.4. Танк:

Постріл танку чутно разом із влученням. Але! Перезаряджання від 4 секунд! Перший не влучив, рвіть пазурі й глибше. Танк в радіусі 7 метрів рве все. Якщо стало зрозуміло, що по вам працює танк, вибір невеликий: або лежати або рвати в укриття.

4.1.5. Смерч:

Смерч звучить, як винищувач, що злітає

Він не встромляється кудись, а відкривається метрах в 10-20 над землею і закидає касетними зверху вниз. Варто знати дві речі, які можуть врятувати життя: б'є заряд метрів на п'ять максимум, головне – лежати!

4.1.6. Важливо після обстрілу є снаряди, що не розірвалися.

НЕ ЧІПАЙТЕ у жодному разі!

Інструкцію розробив:

Comments:
Only authorized users can leave comments.